- برای آموزش دف چه متد هایی وجود دارد؟

بله كتاب های زیادی وجود دارد. مانند: كتاب شیوه دف نوازی آقای مسعود حبیبی،در مكتب دف نوازی آقای عرفان به امید حق، صد درس دف مجید وطنیان،

۲- آیا نواختن دف سخت است؟

هیچ سازی آسان یا سخت نیست و برای نواختن هر كدام بایستی روزانه تمرین كنید. خوب نواختن هر سازی به دو عامل زمان و تمرین نیاز دارد. سازهایی مانند پیانو یا سنتور از آنجا كه از قبل كوك شده اند، در ابتدا صدایی بسیار دلنشین تر دارند. اما سازی مانند ویلن كه هنرجو خود بایستی صدای مورد نظر را ایجاد كند كمی سخت تر بنظر می رسد.

۳- آیا یادگیری این ساز برای من دیر نیست؟

آموختن موسیقی در هیچ سنی دیر نیست. بقول معروف ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است!

۴- از چه موقع بایستی ساز را تهیه كنم؟

قبل از تهیه ساز حتما با مربی خود م كنید. حدودا از جلسه دوم یا سوم بهتر است كه ساز را داشته باشید.

۵- در حال حاضر قیمت یك دف چقدر است و من به چه نوع سازی نیاز دارم؟

دف با پوست طبیعی از ۶۰۰۰۰ تومان و با پوست مصنوعی از ۴۰۰۰۰ تومان می توانید تهیه كنید. برای حتما با مربی خود م كنید و نظر او را جویا شوید. سعی كنید از سازندگان ساز را تهیه كنید. ساز از سازنده همیشه به صرفه تر و مطمئن تر است.

۶- ویژگی های یك ساز خوب چیست؟

در مورد دف، تاب نداشتن كمانه ی ساز مهمترین مشخصه آن است.

۷- آیا كودكان نیز می توانند به فراگیری این ساز بپردازند؟

بلی از آنجا كه دف سایز كوچك برای كودكان هم هست از سنین كم هم می توانند به فراگیری دف بپرداند.

۸- قبل یا همزمان با فراگیری دف چه درس های دیگری به من كمك می كند تا نواختن این ساز را بهتر بیاموزم؟

آموختن مبانی موسیقی (خصوصا وزن خوانی) به یادگیری شما كمك می كند. همینطور گوش دادن به آثار صوتی كه شامل تكنوازی یا گروه نوازی دف و دف باشد و خواندن كتاب های مربوط به موسیقی نیز موثر است.

۹- چه مدت زمانی طول می كشد تا من بتوانم این ساز را در حد قابل قبولی بنوازم؟

دوره مقدماتی حدودا هفت ماه طول می كشد. البته این زمان بسته به زمان تمرین هر هنرجو متفاوت است. برای دوره متوسطه تا عالی حدود یكسال و نیم تا دوسال در نظر بگیرید.

۱۰- شیوه آموزش دف برای ساز چگونه است؟ آیا در طی دوره آموزشی ناگهان درس ها سخت می شود؟

شیوه آموزشی برای همه سازها به تدریج و از آسان به دشوار می باشد. در صورت تمرین مرتب روزانه و فراگیری كامل درس ها ، درس های جدید بسیار ساده خواهند بود.

آموزشگاه موسیقی همنوا كنید ,موسیقی ,فراگیری ,تهیه ,تمرین ,نواختن ,تهیه كنید ,م كنید ,نوازی آقای منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

اخبار جدید,یارانه نقدی - کشتی سانچی ,حادثه هنر نزد ایرانیان است و ببس پایه ها وبلاگ خرید ممبر تلگرام دانلود موزیک فیلم و مقاله آموزش مکانیک خودرو کدهای تخفیف دیجی کالا sanja2020